Karmskruv (8-pack)
70 mm
Förutom avsaknad av tröskel så är slagport Falsterbo uppbyggd på samma sätt som våra Falsterbo dörrar som man hittar under "entrédörr till villa". I och med avsaknaden av tröskeln kan man behöva ordna med en viss tätning mot undersidan av slagporten.
Standard på Falsterbo slagport är:
De nedanstående valen gör du själv i dropdown menyn. Valen är följande:
BREDD x HÖJD Karmyttermåttet är 10 mm smalare och 10 mm lägre än det modulmått som man väljer.
KULÖR Vattenbaserad målningsteknik. Slagporten kan man få i många olika kulörer.
Det ingår inte något beslagspaket samt cylindrar till slagporten, utan det är något som man får köpa till. Välj fritt mellan Beslagspaketen som man hittar under "Handtag och beslag", glöm ej att köpa till cylinder.
Slagporten är CE-märkt.
Karmyttermått (Bredd / Höjd) | 2390 x 1990 mm |
Portbladsmått (Bredd / Höjd) | 2325 x 1940 mm |
Gångdörr (Bredd / Höjd) | 1166 x 1940 mm |
Karm (Bredd / Djup) | 42 x 105 mm |
Dörrbladstjocklek / U-värde | 62 mm / portblad 1,0 |
Kulör | Askgrå / RAL 7037, glansvärde 16-24 |
Låskista | Dorma DL9192 |
Glas | 2-glas isolerglas |
Synligt glasmått | 2 st á 588x278 mm |
P-märkt / CE-märkt | Nej / Ja |
Garanti | 2 års produktgaranti / 5 års isolerglasgaranti |
"Mkt nöjd med kvalité och utseende. "
Marcus, december, 2016
|
snabb leverans bra bemöt mycket nöjd | |
Marcus |
Mkt nöjd med kvalité och utseende. | |
Eric, sollentuna |
Finare och billigare än förväntat | |
Christer Dominique |
Bra product till bra pris. Tyvärr levererades den skadad. Inga problem, jag felanmälde och väntade på nästa. En morgon ringed man från transportören och sa att dom var på vär till mig med en slagport "men du vill nog inte ta emot den". Det visade sig att den var skadad på samma sätt som den första. rent praktiskt spelar det inte någon roll för mig att jag har den första skadade porten I avvaktan på en som är hel vid leverans. Blir dock beklämd vid tanken på att portarna skickats helt utan skyddande emballage. Ett lager wellpapper räcker ju inte långt. |